Sık Sorulan Sorular

CMS Nedir?

CMS [Content Management System] , yani içerik yönetim sistemidir. Sitenizin tüm içerik ve görsellerinin yönetim panelinden yönetilebildiği site altyapılarıdır. Bir çok firma açık kaynak veya başkaları tarafından geliştirilmiş sistemler kullanırken; firmamız tamamen ekibimizce geliştirilmiş AJANSON CMS kullanmaktadır.

AJANSON CMS nin  diğerlerinden farkı nedir?

AJANSON CMS öncelikle tamamen yerlidir. Fikir süreci yıllar boyunca sürmüş olsa da, yazılım süreci  çok hızlı tamamlandığı için en yeni teknolojiler ve protokollere uygun olarak hazırlanmıştır. Sadece içerik ve görsel yönetimi aısından değil; seo, tasarım, kolay geliştirilebilirlik gibi konularda da tam bir CMS dir. Dünyada birebir benzeri yoktur. 

SEO Nedir?

SEO kısaltması, “Search Engine Optimization” terimlerinin baş harflerinden oluşur.  Türkçesi, “Arama Motoru Optimizasyonu” demektir.  Internet’te herhangi bir şey arayanların, Google, Yahoo vb. diğer arama motorlarında aradıkları kelimelerle ilgili sonuçların listelenmesindeki, sıralama başarısıdır. Başka bir deyişle internette bulunurluk.

Ajanson CMS SEO konusunda nasıldır?

Yazılımımız, her aşamasında özellikler SEO uyumu konusunda başarısı ön plana alınarak kurgulanmıştır. Yılların birikimi ile arama motorlarının kolay indexleyebileceği bir kod yapısı ve seo yönetim araçları ile donatılmıştır. Sitenizi oluştururken başlıca SEO kurallarına uysanız bile siteniz ciddi anlamda konum değiştirecek ve aramalarda daha üst sıralara yükselecektir.

Ajanson CMS ile ne tür siteler yapabilirim?

Aklınıza gelebilecek her türlü ticari site, blog vs yapabilirsiniz. Şöyle düşünün; istediğiniz kadar içerik ve her içeriğe istediğiniz kadar galeri ve resim ekleyebiliyorsunuz. Açacağınız her sayfayı istediğiniz menüde gösterebiliyor ve her sayfayı ayrı ayrı tasarlayabiliyorsunuz. Her sayfaya yorum , harita , botstrap araçlarla farklı sunumlar, video, flash, uyarı notu, buton vs ekleyebiliyorsunuz.İçerikleri istediğiniz düzende listeleyebiliyorsunuz. 

Galerideki istediğiniz fotografları o içerik slide banner alanında yayınlayabiliyorsunuz. Bu ve benzeri bir çok tasarım aracı ile hayallerinizin sınırlarını zorlayabilirsiniz.

Blok sistemi nedir?

AJANSON CMS ile her sayfaya ayrı tasarım yapabildiğinizi söylemiştirk. İşte o taarımlarda en çok kullanacağınız sistem blok sistemidir. Bu sistemde temanın çeşitli alanlarına çeşitli bloklar açabilirsiniz.Bu bloklarda hazır bir çok eklentiyi [ Ensek içerik, iconbox, buton box, tab blok, accordion blok, slider, menü vs..] kullanabilirsiniz. Bu nadir bulunan özellik beklentilerinizin üzerinde bir site yapmanızı sağlayacaktır.

Ajanson CMS yetmezse ne yapabilirim?

Öncelikle AJANSON CMS, ortalama üstü bir web sitesi yapmak için hazırlanmıştır. Ancak içerik sergileme ve tasarım dışınıda farklı ihtiyaçlarınız olabilir. Bu beklentiniz modül veya eklenti olarak opsiyon olarak satışta ise dilediğinizi paketinize dahil edebilirsiniz. Eğer çok farklı bir talebiniz varsa bizimle paylaşırsanız gerekli yazılım hızla tamamlanıp listeye eklenecektir.Böylece"yetersiz" kelimesi anlamsızlaşacaktır.

Ajanson neden tek ödemeli satış yapmıyor?

Yıllardır farklı yazılımcılara site yaptıranlar bilir ki; ciddi rakamlar ödediğiniz siteler en fazla 3-4 yıl içinde teknolojiye yenilmekte ve güncelleme yapılmazsa arızalar vermektedir. Aslında "bir daha ödeme yapmayacağım" diye düşünürken her 3-4 yılda bir yeni bir site yaptırarak daha çok maliyeti kabul etmiş olunur. Ayrıca her yıl zaten domain ve sunucu bedeli ödeyen müşteri sisteminin sağlıklı kalması için ayrıca güncelleme ücreti adı altında değişik ödemeler yapmak zorunda kalır.

    İşte ajanson olarak bu maliyet risklerini ortadan kaldırıyoruz. Kurulum ve güncelleme adı altında 2 tip ödeme alıyoruz ve böylece;

  • Süpriz maliyetleri ortadan kaldırıyoruz
  • Yenileme yaptığınız sürece teknoloji karşısında yenilmeyecek, güncel bir altyapıya sahip oluyorsunuz.
  • Dilediğiniz zaman yeni bir özellik istediğinizde rahatça sahip olabiliyorsunuz
  • Sınırsız ve ücretsiz destek alıyor, muhattap bulamama sorununuzu ortadan kaldırıyorsunuz.

Yenileme yapmazsam ne olur?

Yenileme yapmayan müşterilerimizi sitemimiz tarihinden çok önce uyarmaya başlar. Ancak her şeye rağmen yenileme yapmazsanız sitem sitenizi otomatik olarak yayına kapatır. Takip eden ilk 15 gün siteniz bakımda moduna geçer. Bu süre sonunda ise tamamen kapalı kalır. Bu aşamada 2 olasılık var.

  1. Müşteri bize hiçbir şekilde ulaşmaz ise hesabı tamamen kapatılır.
  2. Müşteri bize ulaşıp bir süre sitesini dondurmak isteyebilir. Bu durumda sadece teknik altyapı bedeli ödeyerek verilerini koruyabilir.